Przed kupnem domu na rynku wtórnym. Mieszkanie z hipoteką na sprzedaż. Nieruchomość w spadku a postępowanie podatkowe. Ustawa o ochronie lokatorów a podwyżka czynszu. nieruchomości, mieszkania konin, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości Konin

mieszkanie w budownictwie

Powierzchnia wewnętrzna budynku - to suma powierzchni wszystkich kondygnacji budynku, mierzona po wewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych budynku w poziomie podłogi, bez pomniejszenia o powierzchnię przekroju poziomego konstrukcji i przegród wewnętrznych, jeżeli występują one na tych kondygnacjach, a także z powiększeniem o powierzchnię antresoli.

finanse: sprzedaż mieszkania

Odpis z księgi wieczystej - dokument sądowy potwierdzający stan wpisów w księdze wieczystej w celu określenia stanu prawnego nieruchomości.

ubezpieczenie: nieruchomości

Gospodarcze ubezpieczenie - Ubezpieczenia majątkowe, lub osobowe. Prowadzone przez komercyjne zakłady ubezpieczeń tzn. takie, których głównym celem funkcjonowania jest osiągnięcie zysku.

Mieszkanie z hipoteką na sprzedaż

Mieszkanie, które zostało sfinansowane przez bank z zaciągniętego kredytu hipotecznego można bez problemu sprzedać na rynku wtórnym. Z takiej szansy powinny skorzystać przede wszystkim te osoby, które utraciły płynność finansową i mają problem ze spłatą kredytu.

Sprzedaż takiego mieszkania to znacznie lepsze rozwiązanie niż zaprzestanie spłaty kredytu hipotecznego, a w dalszej kolejności licytacja komornicza. Bank nie będzie robił problemów w sprzedaży lokalu mieszkalnego, ponieważ szybciej odzyska swoje pieniądze.

Najlepsza sytuacja jest, gdy nabywca naszego lokalu mieszkalnego chce kupić mieszkanie za gotówkę i przelewa na rachunek banku wierzyciela kwotę odpowiadającą poziomowi zaciągniętego kredytu, a resztę należności otrzymuje sprzedający. Należy jednak pamiętać, że w niektórych bankach występuje prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu.

Czasami mogą pojawić się małe komplikacje, jeżeli kupujący chce kupić mieszkanie i chce zaciągnąć kredyt, wówczas bank może zostać wpisany do hipoteki dopiero po wykreśleniu starego kredytu, a ten z kolei zgodzi się na wykreślenie po spłaceniu zaciągniętego kredytu. Dokonując takiej transakcji zakupu mieszkania w akcie notarialnym trzeba dokładnie sprecyzować jak taki zakup zostanie sfinalizowany, by interesy obu banków były odpowiednio zabezpieczone. Należy przy tym pamiętać, że obciążone kredytem hipotecznym mieszkanie nie można sprzedaż bez zgody banku, który jest wpisany w księdze wieczystej.

konin domy, mieszkania konin domy

nieruchomości, mieszkania konin, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

mieszkania, nieruchomości w budownictwie

Deklaracja zgodności - Dokument - oświadczenie wystawiane przez producenta wyrobu, gwarantujące że dany produkt jest zgodny z wymaganiami nakładanymi przez prawo - normą zharmonizowaną PN-EN, polską normą PN-B lub aprobatą techniczną.

Mur oporowy - Samodzielna budowla w postaci ściany. Stawia się go po to, by odrodzić skarpę i powstrzymać osuwanie się z niej ziemi. Grubość muru wynosi od 1/3 do 1/5 jego wysokości. Wymaga fundamentu i zabezpieczenia przed działaniem wód gruntowych.

prawo: sprzedaż mieszkań

Samowola budowlana - opłata legalizacyjna - Obliczanie opłaty dla domu letniskowego.
Opłata legalizacyjna dla domu letniskowego i garażu wyniesie 25 tys. zł. W tym przypadku współczynnik kategorii obiektu (k) wynosi 1, wielkości obiektu (w) 1. Mnożąc te wielkości przez 500 (podstawową stawkę opłaty) i 50 (podwyższoną opłatę) otrzymujemy opłatę legalizacyjną w wysokości 25 tys. zł.

dom jednorodzinny w ubezpieczeniach

budynki - obiekty budowlane trwale związane z gruntem, wydzielone z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych, posiadające fundamenty i dach, wraz z wbudowanymi instalacjami oraz zainstalowanymi na stałe elementami wykończeniowymi, stanowiące całość techniczną i użytkową. Za budynki uważa się również tymczasowe obiekty budowlane nie połączone trwale z gruntem (np. kioski, strzelnice, barakowozy).

finanse: kupno domu

Hipoteka - Hipoteka jest podstawowym i najchętniej akceptowanym przez banki zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. Jest to ograniczone prawo rzeczowe, które daje wierzycielowi (czyli np. bankowi) zabezpieczenie na nieruchomości na wypadek niespłacenia kredytu. Powstaje z chwilą dokonania wpisu w księdze wieczystej właściwej dla danej nieruchomości, a wygasa po spłaceniu kredytu. Hipoteką można obciążyć prawo własności nieruchomości (w tym także gruntów), spółdzielcze prawo do lokalu, prawo do użytkowania wieczystego, prawo do domu jednorodzinnego (w spółdzielni mieszkaniowej).

Nieruchomości Konin © 2024

Mieszkanie z hipoteką na sprzedaż. Ustawa o ochronie lokatorów a podwyżka czynszu. Nieruchomość w spadku a postępowanie podatkowe. Przed kupnem domu na rynku wtórnym. nieruchomości, mieszkania konin, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana